חציבה בבטון או בחומרים חזקים אחרים כגון אספלט, סלעים או בלוקים היא עניין למומחים : על מנת לחצוב בבטון ביעילות, בין אם מדובר בכביש ובין אם מדובר בבניין, יש צורך להשתמש בציוד איכותי העומד בראש פסגת הטכנולוגיה כמו הציוד בו משתמשת חברת המנסרים

פטיש חציבה אל מול פטישון

כאשר מדברים על חציבה, יש צורך להבדיל בין פטישון לבין פטיש חציבה. הפטישון הוא כלי קטן יחסית המזכיר במראו מקדחה ביתית והוא משמש בעיקר לחציבה בקירות בטון המרכיבים מבנים או עבודות סיתות קלות וניתן להשתמש בו אף כמקדחה בלבד (כאשר פונקצית ההלימה מבוטלת). לעומת זאת, פטיש החציבה עצמו הולם בעוצמה באמצעות בוכנה כבדה הדופקת על אלמנט הביט הנמצא בראש הפטיש, ועיקרון זה הוא שהופך את פטיש החציבה לעוצמתי כל כך
שני פטישי החציבה הנפוצים לביצוע עבודות מסיביות הן פטישים פניאומאטיים המופעלים בלחץ אוויר שנוצר על ידי קומפרסור ופטישים הידראוליים המופעלים בלחץ שמן ולכן מופעל באמצעות מחפרון או באגר. ורק על מנת לקבל פרופורציות, המשקל של כל אחד מן הפטישים האלו יכול להגיע בקלות אל 30 ק”ג ולכן הם מן הסתם נמצאים בעיקר בשימוש של חברות בניין.
החיסרון העיקרי של פטיש החציבה הוא שבגלל משקלו הרב והצורה האנכית בה מחזיקים אותו, הוא מתאים אך ורק לחציבה אנכית בקרקע או בכביש, ואינו מתאים לחציבה בקירות. עם זאת, גם כאשר משתמשים בפטישון או פטיש חציבה חשמלי לעבודות קלות יותר, בהחלט לא מדובר בעבודה שכל אחד יכול לעמוד בה מהסיבה הפשוטה שעדיין מדובר בכלי שמשקלו נע בין 5 ל – 10 ק”ג והוא דורש כוח פיסי רב.

השאירו את העבודה למומחים של המנסרים

מכל הסיבות שתוארו לעיל וגם בשל העובדה כי לעבודות שונות נדרשים ביטים (כאמור, הרכיבים ההולמים) שונים, הרי שברוב המכריע של המקרים, וגם אם מדובר בעבודות קלות, אך כאלו שדורשות דיוק רב, מוטב להשאיר את העבודה לחברת חציבה מקצועית. למנסרים ניסיון רב בביצוע עבודות חציבה, קידוח וניסור ולכן אתם יכולים להיות בטוחים כי העבודה תושלם במהירות ומעל ומעבר לציפיות.