היום יותר מאי פעם כל אחד וכל אחת כמעט יכולים להפוך למאסטר שפים. הגישה הנוחה לאינספור חומרי גלם ושפע המתכונים שאפשר למצוא בכל מקום, ובפרט באינטרנט, בשילוב המוכנות להתנסות ולהפגין יצירתיות, גורמת לכך שעוד ועוד ישראלים מבלים יותר ויותר שעות במטבח. כתוצאה מכך מושפע גם עולם העיצוב, ובפרט מושקעים יותר משאבים בשדרוג המרחבים הקולינריים. המטרה ברורה: להבטיח גם מקסימום נוחות ויעילות, כך שנוכל להפיק את המטעמים בלי שום בעיה, וגם מראה שובה לב כדי שהחוויה תהיה מושלמת. 

אם בחרתם לשפץ את המטבח בכוחות עצמכם, מומלץ ליישם את הטיפים הבאים:

1. ציוד מתאים

אין טעם להתחיל פרויקט מורכב מטבעו בלי שיש את כל הציוד הדרוש. רצוי מאוד גם להצטייד בכלי עבודה איכותיים – כלומר כאלה שהם עמידים, בטיחותיים ועושים את העבודה ביעילות וברמת דיוק מרבית. כלי עבודה מקיטה ובמיוחד מקדחות, משחזות, מסורים מסוגים שונים וגם פטישונים הם אופציה מומלצת, וזאת לנוכח הרמה הגבוהה של החברה היפנית הוותיקה (הוקמה כבר ב-1915) ובקרת האיכות הקפדנית שלה. 

2. סוף מעשה במחשבה תחילה

לפני שמתחילים לשנות דברים במטבח (או בכל מרחב אחר בבית), כדאי לתכנן במדויק את הפרויקט. רק כשאתם יודעים בדיוק מה המטרה, תוכלו להבין מהו סדר הפעולות הנכון, לוודא שאין התנגשויות בין פרטים שונים בתוכנית ושאתם מצליחים להפיק את המקסימום מהחלל הקיים מכל הבחינות.

ניתן לקבל השראה מעיצובי מטבחים שונים באינטרנט וגם אצל מכרים וחברים, אבל כמובן שבסופו של דבר זה המטבח שלכם, והוא אמור לשרת אתכם ולשקף את הטעם שלכם – כך שאין טעם לבצע קופי-פייסט אחד לאחד, אלא להשתמש באופציות הקיימות כמקור להשראה ולרעיונות.

עוד כדאי לדעת בהקשר זה שמטבחים מתוכננים סביב המשולש מקרר – כיור – כיריים. מרחקים גדולים מדי ביניהם מייצרים התרוצצות מיותרת, ולכן כדאי להקפיד שבין הכיור לבין הכיריים לא יפרידו יותר מ-120 ס”מ, ושהמקרר יימצא במרחק של עד 2.5 מ’ מהכיור. אם בדרך כלל עובדים אצלכם במטבח מספר בני אדם, חשוב במיוחד לשמור על החלל מרווח כדי שלא תתנגשו שוב ושוב אלה באלה.

3. פתרונות מידוף ואחסון

כשמשפצים מטבח כדאי לנצל את ההזדמנות כדי ליצור פתרונות מידוף ואחסון יעילים. ככל שאנחנו מבלים יותר זמן במרחב הקולינרי, כך אנחנו זקוקים ליותר חומרי גלם וליותר כלים, וכדאי שיהיה מקום לכולם ולא ייווצר בלגן. בעזרת כלי עבודה מקיטה תליית מדפים למשל היא פעולה פשוטה ונוחה, ועוד כדאי לדעת שכיום ישנם פתרונות אחסון מתקדמים כמו קרוסלה שמקלים על שליפת כל פריט גם המיקום שלו לכאורה לא נגיש.

4. חיפויים חדשים לרצפה ולקירות

 חיפויי הרצפה והקירות משפיעים במידה רבה על המראה של המטבח ועל המוטיבציה לעמוד ולעבוד בו. אמנם החלפת החיפויים הקיימים הופכת את השיפוץ למורכב יותר, ובחלק מהמקרים ייתכן שתצטרכו עזרה של אנשי מקצוע, אבל ההשקעה משתלמת. בחלק מהמקרים אפשר להדביק חיפוי חדש על הקיים וכך לחסוך זמן ומאמץ.

5. יש עבודות שחשוב להשאיר למקצוענים

גם אם יש לכם את הציוד הטוב ביתר שיש, ובפרט כלי עבודה מקיטה, עדיין יש מטלות מסוימות שרק אנשי מקצוע מומחים, עם ציוד מקצועי, יכולים לבצע. כך למשל בשביל לקדוח בבטון נדרש מסור יהלום שאותו מן הסתם לא תמצאו אצל אנשים פרטיים אלא רק אצל חברות שמבצעות את הפעולה הזו באופן קבוע (ולכן יש להן גם את הניסיון ההכרחי לטובת עבודות מורכבות שכאלה).