הידעתם שמדי שנה נפגעים בישראל למעלה מ-50,000 איש בתאונות כאלו ואחרות המתרחשות בשטחי המגורים? הידעתם שחלק גדול מאותן תאונות מתרחשות בזמן ביצוע עבודות ביתיות כגון: צביעת קירות, הרכבת ארונות ופריטי ריהוט, פעולות ניסור וקידוח וכדומה? הידעתם שחלק מהפציעות המרחשות בבית הן פציעות בינוניות וקשות העלולות להוביל לאובדן כושר העבודה?

עבודות ביתיות מורכבות – רק עם אנשי מקצוע!

אחת הציוויים החשובים ביותר ביהדות הוא “ושמרתכם את נפשותיכם”. ציווי זה אומנם  מתייחס להיבט הרוחני של שמירת עולם המצוות, אך ניתן להשליך אותו גם להיבטים גשמיים העוסקים בחיי היומיום. הציווי לשמור על נפשך הינו ציווי האמור ללוות אותנו לאורך כל שעות היום והלילה, וכל זאת תוך כדי הישמרות מפגיעה בגופינו ובנפשנו. השמירה על גופינו מתקיימת באופן טבעי לאורך כל רגע ורגע בחיינו, ובכל פעם שאנו מזהים סכנה לגופינו אנו עושים הכול על מנת להרחיק את מקור הסכנה מאיתנו. תפיסה זו אמורה ללוות אותנו גם באותם רגעים בהם אנו מעוניינים לצבוע את קירות הבית, להרכיב ארון חדש בבית, לפרק פריט ריהוט ישן המוצב בבית ועוד המון פעולות לכאורה פשוטות שעלולות להוביל לפגיעה קלה, בינונית או קשה בגופינו.

על מנת להימנע ככל הניתן מתאונות כאלו ואחרות  העלולות להתרחש בזמן ביצוע עבודות ביתיות מורכבות כגון: ניסור וקידוח בבטון, החלפת תריסים ורשתות, צביעת קירות וכדומה, אנו ממליצים לכם להסתייע בשירותיהם של אנשי מקצוע העוסקים בתחומים אלו. אומנם כל אחד מאיתנו (בעיקר הגברים שבינינו) אוהב את תחושת ה-“הנדי מן” הכול יכול, אך גם תאונה קלה במהלך העבודות הביתיות המורכבות עלולה להיגמר בימי אשפוז ממושכים ובאובדן כושר העבודה לצמיתות או לפרק זמן ממושך.

במקביל, אנו ממליצים לכל אחד ואחת מכם: בטחו עצמכם מפני תאונות אישיות ומהרו לרכוש פוליסת ביטוח תאונות אישיות המיועדת במיוחד למקרים בהם התאונה הביתית מובילה לפגיעה כזו או אחרת בגוף. פוליסת ביטוח זו הינה פוליסה הכוללת בתוכה שלושה מרכיבים ביטוחיים עיקריים, הראשון: פוליסת למטרות כיסוי במקרים של תאונה אישית, השני, כיסוי במקרים בהם התאונה האישית הובילה לאובדן כושר העבודה והמרכיב השלישי מתייחס לכל אותם מקרים בהם התאונה האישית הובילה למותו של המבוטח.

לסיכום,  פוליסת ביטוח בתחום התאונות האישיות הינה פוליסה המעמידה לרשותכם כיסוי מורחב בגין מגוון נרחב של תאונות העלולות להתרחש בכל מקום ובכל רגע נתון. בנוסף לכיסוי עבור הוצאות אשפוז כתוצאה מהתאונה האישית, פוליסת הביטוח מופעלת במקרים בהם התאונה הובילה לאובדן כושר עבודה זמני או קבוע, גם במקרים בהם המבוטח הפך לבעל נכות (בדרגה כזו או אחרת) עקב התאונה וגם במקרם בהם המבוטח קיפח את חייו במהלך התאונה.  אנו ממליצים לכם לבדוק עוד היום את תנאי הפוליסה המוענקים לכם במסגרת רכישת ביטוח תאונות אישיות מסוכן הביטוח או חברת הביטוח אליה אתם משתייכים.